Cestujete prvý raz

Dovolenka autokaravanom sa stáva hitom posledných rokov. Aj vy často počúvate od svojich priateľov a známych o ich nových zážitkoch a príjemne strávených chvíľach počas kempovania v autokaravane? Radi by ste si to tiež vyskúšali, ale neviete či je to tá pravá dovolenka pre vás? Nie ste si istí? Možno si kladiete niektoré z otázok nižšie a hľadáte odpoveď.

Aké sú podmienky pre šoférovanie autokaravanu?

Pre šoférovanie autokaravanu Vám postačí platný vodičský preukaz s oprávnením skupiny B, nakoľko naše vozidlá sú v kategórii do 3,5 tony.

Sú nejaké špecifické podmienky pre vodiča?

Áno, vyžadujeme minimálny vek vodiča 25 rokov a minimálne 3 roky vodičskej praxe.

Čo ak si prídem prevziať autokaravan vlastným vozidlom?

Ponúkame vám bezplatné parkovanie vášho súkromného vozidla počas doby prenájmu autokaravanu.

Parkovisko je monitorované kamerovým systémom.

Môžem si vozidlo prenajať na firmu?

Áno, samozrejme. Sme platcami DPH.

Vozidlo musí v tomto prípade prevziať štatutár spoločnosti, respektíve ním poverená osoba. Akceptujeme len splnomocnenie overené notárom.

Potrebujem na jazdu špeciálne povolenie?

Naša spoločnosť vám pri odovzdávaní vozidla odovzdá povolenie na jazdu počas doby prenájmu, a to v slovenskom ako aj anglickom jazyku.

Môžem si so sebou vziať aj domáce zviera?

Bohužiaľ v súvislosti s rozmáhajúcimi sa alergiami sa snažíme chrániť našich zákazníkov. Domáce zvieratá sú zakázané nakoľko nie je možné zaručiť, že v autokaravane nezostane po dôkladnom vyčistení pachová alebo mikočasticová stopa.

Je možné spať na posteli počas jazdy?

Platná vyhláška a pravidlá cestnej premávky v Slovenskej republike ako aj v Európe nariaďujú cestujúcim v osobných ako aj obytných vozidlách počas jazdy riadne sedieť v sedadlách a byť pripútaní bezpečnostnými pásmi počas doby jazdy. Preto je v obytnom aute počas jazdy zakazaný akýkoľvek pohyb mimo sedadiel. Nie je teda možné stáť, chodiť, ani ležať na posteli počas pohybu vozidla.

Kde môžem s autokaravanom nocovať?

Nocovať je možné podľa vlastného uváženia kdekoľvek. Odporúča sa však dbať na vlastnú bezpečnosť a súkromie. Preto by ste mali stáť najmä na vyhradených miestach a servisných parkoviskách, kde je možné aj doplniť zásoby vody, vyprázdniť odpadovú vodu a chemické WC.

Samozrejme, najideálnejším miestom pre prenocovanie je kemp, či už s ohľadom na bezpečnosť a pokojný spánok, respektíve na služby, ktoré kemp poskytuje.

Čo si vziať so sebou?

Naše autokaravany sú plne vybavené obytné vozidlá. Autokaravan pozostáva z kabíny a nadstavby. Kabína je určená pre vodiča a spolujazdca. Je vybavená klimatizáciou a rádiom. Zvyšok posádky počas jazdy cestuje v nadstavbovej časti. Nadstavbová časť obsahuje lôžka podľa počtu osôb uvedených v popise k jednotlivým autokaravanom. Lôžka sú dimenzované podľa typu autokaravanu (alkovňa, respektíve polo-integrál).  V nadstavbe sa nachádza aj jedálenská zostava, kuchynský kútik a sprcha s chemickým WC. V kuchynskom kúte štandardne nájdete plynový varič, chladničku, mrazničku, drez a kompletný kuchynský riad (šálky, poháre, taniere, príbory, hrnce, atď.). Autokaravany sú vybavené aj klimatizáciou a vykurovaním. V garážovom priestore nájdete kempingové vybavenie. Za príplatok v programe PRÉMIUM je možnosť dodania posteľnej bielizne, uterákov, elektrického grilu a mnohého iného. Samozrejmosťou je možnosť zapožičania elektrickej kolobežky, či skladacieho bicykla v rámci programu EXTRA.

Vám zostáva si vziať už len osobné potreby a dobrú náladu.

Čo som sa zabudol spýtať?

Pokiaľ ste nenašli odpovede na vaše otázky, alebo sa potrebujete ešte niečo spýtať, určite neváhajte a kontaktujte nás e-mailom: info@karavanrental.sk alebo telefonicky na číslach: +421 907 733 120 a +421 918 412 367, alebo nás navštívte osobne na Hviezdoslavovej 167, 900 31 Stupava, a naši pracovníci vám radi poskytnú odpovede, informácie alebo vám pomôžu pri výbere autokaravanu a plánovaní dovolenky.

Dovolenka autokaravanom vám dáva voľnosť a ponúka nové nevšedné zážitky a chvíle strávené s rodinou, či priateľmi. Neváhajte a vyskúšajte si niektorý z našich autokaravanov a cestujte do obľúbeného Chorvátska, Talianska, či Grécka. Pri pobyte nie ste viazaní na jedno miesto ako pri hotelovom alebo apartmánovom ubytovaní. Široká sieť kempov pri mori ako aj vo vnútrozemí vám umožní spoznať čo najviac krásnych miest ideálnych pre váš oddych.

Radi spoznávate nové krajiny? Napríklad Škandináviu? Lákajú vás fjordy Nórska alebo uprednostníte tisíce jazier Fínska? Nie je nič jednoduchšie ako nasadnúť do autokaravanu a brázdiť šíre diaľky.

Kto raz vyskúša dovolenku autokaravanom neoľutuje, a vždy si rád tieto nezabudnuteľné okamihy zopakuje.